Kiraz Şirketler Grubu

Finans, Kambiyo, Otomotiv ve İnşaat sektöründe köklü deneyimlere sahip olan Kiraz Group, 1996 yılında Mersin Serbest Bölge içerisinde İnşaat ve Taahhüt, Depolama, Danışmanlık Hizmetleri, Denizcilik, Kimyasal Ürün Tedariği ve Üretimi alanında faaliyetine başlamıştır.

Mersin Serbest Bölgesinin kuruluş döneminde üst yapıların büyük çoğunluğu Kiraz Group tarafından inşa edilmiştir.

KİRAZ Şirketler Grubunun lokomotifi olan ve 1998 yılında temelleri atılan Kiraz Likit Tank Terminalleri, depolama alanındaki yatırımlarında sürekliliği sağlayarak, Likit Madde depolama hizmeti almak isteyen Sanayicilere veya İthalatçılara uluslararası standartlarda depolama, lojistik ve danışmanlık hizmetleri veren Akdeniz’ in öncü, konusunda Mersin’ in tek terminalidir.

2011 yılında lojistik açıdan önem taşıyan stratejik konum avantajını kullanarak, Mersin Limanına 2,5 km uzaklıkta yer alan Gümrüklü Antrepo ve Milli Depoları ile hizmet ağını genişletmiştir.

Türkiye’nin petrokimya sanayi geliştirmesi amacıyla Don Yağı Asidi üretimine 2013 yılında başlamıştır. KİRAZ GROUP ortaklığı ile kurulan TACO CHEMİCAL firması aracılığıyla SHIPCHEM Türkiye Distribütörlüğünü almış ve Türkiye’ nin Etil ASETAT ihtiyacının %60 lık kısmını, BDO emtiasının %90 lık kısmını 2018 yılına kadar karşılamıştır. Türkiye’ nin dışa bağımlı olduğu emtialar da Yerli üretime destek ve ekonomiyi güçlendirme adına 2019 yılında ilk Etil Asetat Entegre Üretim Tesisini kurarak, sektördeki konumunu Uluslararası arenada güçlendirmiş, konusunda ilk ve tek yerli üretici olmuştur.

Kiraz Group, müşteri memnuniyetine ilkelerine bağlı kalarak, sürdürdüğü hizmetler ile yatırımlarını istikrarlı bir biçimde arttırarak, Türkiye ekonomisine güç kazandırmaya devam edecektir.