^
Kiraz Logo
ENG

 

/ Sývý Depolama - Teknik Detaylar

Önceki Sayfa    

Teknik Detaylar

 

Tank statik hesapları:

Terminalimizde kurulu olan toplam 19 adet (46000m3) tankın imalatında tank statik(yan saclar ve temel hesabı) hesapları 1.80 yoğunluktaki ürünler baz alınarak imal edilmiştirBu hesap sonucunda tankların donanımları 2x14mm,2x12mm,2x10mm,4x10mm olmak üzere toplam 10 donanımdır (15m).Taban sacları 8mm tavan sacları 6mm den imal edilmiştir. Tesisimizde kullanılan tüm materyaller gerekli sertifikalara ve TSE belgesine sahiptir.


Tanklarla ilgili genel bilgiler:

Her tankta  6 inç giriş çıkış devresi ve 4 inçlik dreyn devreleri mevcuttur. Tank çatısında 2 adet 6 inçlik nefeslik, ölçüm ve numune alma menholü vardır. Terminalimizdeki tüm elektirik sistemi ex-prooftur. Terminalimizde toplam çeşitli ebatlarda sabit ve mobil olmak üzere mal cinsine göre kullanılan 25 adet pompa mevcuttur.

 

Yükleme-tahliye operasyonları:
 

Gemi yükleme boşaltma:
Serbest bölge rıhtımında bulunan mevcut 4 adet 6 inçlik boru hatlarıyla gemi operasyonları yapılmaktadır. Gemiden tesisimize saatte kabul edilen tahliye miktarı malın cinsine göre ve kullanılan boru hattı sayısına göre saatte 150-550 m/ton arasında değişmektedir. Terminalden gemiye yükleme miktarı malın cinsine göre saate 125-300m/tondur.
 

Kara tankeri yükleme boşaltma:
Tesisimizde tanktan tankerlere aynı anda 22 araç yüklemesi yapılabilmektedir. Toplamda yağ grubu olarak 12 araç, alkol grubu olarak 6 araç özel ve  kimyasallar için 4 araçtan oluşan tankerlerimizden tesisimize aynı anda 4 araç boşaltması yapılmaktadır. Dizayn değişikliğiyle istenilen anda bu sayılar arttırılabilinir.
 

Tank ısıtma sistemi:
Terminalimizdeki tankların tamamında 2 inçlik serpantin devresi mevcuttur. Serpantin devrelerinin taban sacından yüksekliği 15 cm’dir. Isıtma işlemi 3 adet çeşitli ebatlarda toplam 3500000 k/cal.lik buhar kazanları tarafından sağlanmaktadır.  Yükleme ve boşaltma hatlarının tamamı ısıtma sistemine sahiptir. Terminaldeki bütün boru hatları ve tanklarımızdan bazıları tam donanım izalasyonludur.
 

Tank soğutma işlemi:
Depolanacak malın özelliğine göre malın uçuculuğunu engellemek için tüm tanklarımızda toplam 2 adet artezyen kuyusundan beslenen springler mevcuttur. Soğutma sistemi otomasyon dahilinde zamana göre çalışmaktadır.
 

Güvenlik:
Tesisimiz serbest bölge sınırları içerisinde olup Mersin Serbest Bölge işleticisi (MESBAŞ) tarafından sağlanan tam donanımlı ve eğitimli güvenlik görevlileri tarafından 24 saat gözlem altında tutulmaktadır. Ayrıca 24 saat güvenlik kameraları tarafından izlenmektedir. Bünyemizde konusunda deneyimli gece ve gündüz güvenlik personeli ve özel yetiştirilmiş güvenlik köpekleri mevcuttur.
 

Yangınla mücadele:
Her tankta köpük hattı mevcuttur. Yangın söndürme ekipmanları (mobil köpük arabaları yangın söndürme tüpleri yangın dolapları) yangın suyu boru hatları terminalin her tarafına dizayn edilmiştir. Yangın suyu denizden dizel pompa aracılığı ve 2 adet artezyen kuyusundan sağlanmaktadır. Ayrıca firmamız, Ataş terminal ve komşu tesislerle yangınla mücadele konusunda özel anlaşma yapmıştır.yangın suyu devreleri bu tesislerle bağlantılıdır.

  
YukarıAdres: Karaduvar Mah. Serbest Bölge 11. Cad. No: 27 Akdeniz/Mersin
Telefon: +90 (324) 239 03 10 - 11 Fax: +90 (324) 239 03 12 E-Posta: info@kirazgroup.com
KİRAZ GROUP
Her hakkı saklıdır © 2017